Etológusok kapták az ELTE Innovatív Kutatója díjat

2016. május 11-én tizedik alkalommal rendezték meg az ELTE TTK Gömbaulájában az Innovációs Napot. Az ELTE Innovációs Központjának egész napos szakmai és tudományos rendezvényén átadták az ELTE Innovatív Kutatója díjat a TTK Etológia Tanszék kutatóinak, valamint kihirdették az Innovatív Hallgatói Ötletpályázat eredményét is. A konferencia célja továbbra is az egyetemen keletkezett tudás és alapkutatások gyakorlati életben való hasznosításának ösztönzése; az egyetem és a vállalati szféra kapcsolatainak elősegítése, erősítése.

Az ELTE Innovatív Kutatói Díját az idei évben a TTK Etológia Tanszékéről Miklósi Ádám, Pongrácz Péter és Faragó Tamás Kutyaugatási hangmintákat tartalmazó adatbázis című kutatása nyerte el, mely alapján szociális kontextust felismerő algoritmusok kifejlesztése válik lehetségessé. A díjazottakat Surján Péter dékán méltatta, majd Pongrácz Péter, az Etológia Tanszék egyetemi docense ismertette röviden a kutatást, melynek középpontjában a kutya és az ember közötti akusztikus kommunikáció vizsgálata áll. A kutyák hangadásának különböző aspektusai algoritmusokkal detektálhatók, így ezek az adatok a kutya és gazdája közötti kommunikáció vizsgálatához nyújthatnak segítséget.

A teljes cikk az alábbi linken olvasható.